Auto roka SR

Štefan Rosina ml.

slovenský automobilový pretekár a člen predstavenstva a VP pre stratégiu, MATADOR Group

Skúsený líder, ktorý sa začiatkom roka 2024 stal prezidentom skupiny Matador. V hierarchii rodinného holdingu stúpal postupne.

Prešiel si pozíciami od operátora vo výrobe, cez oblasti kontrolingu, logistiky či údržby až po viaceré kľúčové a riadiace pozície nielen v Matador Group, ale aj v Sodecia Automotive v Portugalsku, kde riadil európsku divíziu.

Okrem svojej profesionálnej kariéry sa vášnivo venuje motoristickému športu. Dosiahol významné úspechy v Porsche Supercup a na Medzinárodných Majstrovstvách Sveta FIA GT1. Bol nominovaný za športovca Slovenskej Republiky.

V súkromí sa venuje komentovaniu priamych prenosov Formuly 1. Svoj voľný čas najradšej trávi so svojou rodinou a priateľmi, má rád šport, hudbu a cestovanie.

doc. Ing. Ján LEŠINSKÝ, CSc.

Odborný garant štúdia na Katedre automobilov, lodí a spaľovacích motorov Strojníckej fakulty STU

V rokoch 1970 až 2020vedeckopedagogický pracovník na Strojníckej fakulte STU v Bratislave, v r.1983 menovaný, v r. 1996 habilitovaný docent pre odbor Dopravná a manipulačná technika, v rokoch 2003 – 2013 na mieste profesora.Hlavné zameranie vedeckej a ďalšej vzdelávacej práce – automobily a životné prostredie, konštrukcia spaľovacích motorov, celoživotné vzdelávanie. Pôsobil ako akademický riaditeľ akreditovaného (FIBAA) študijného programu „Professional MBA Automotive Industry“ za STU spolu s TU Wien v rokoch 2008-2023. Predseda Spolku automobilových inžinierov a technikov Slovenska (SAITS) od r.1993 doteraz, člen Rady svetovej federácie FISITA (Londýn) od 1988, prezident ZSVTS 4 roky, 2008-2011 člen Výkonného Výboru Európskej federácie FEANI (Brusel).

Bol organizátorom  európskych automobilových kongresov EAEC 2001 a 2009 v Bratislave.

Tomas Andrejcak

Tomáš Andrejčák

redaktor auto.pravda.sk

Vyštudoval katedru žurnalistiky na FFUK v Bratislave. V roku 1993 nastúpil do motoristického dvojtýždenníka Stop. Neskôr pôsobil v mesačníku MOT, týždenníku Profit a v lifestylovom mesačníku Brejk. Vždy so zameraním na motoristickú žurnalistiku. Od roku 2004 je redaktorom denníka Pravda, kde zodpovedá za automobilovú rubriku, špecializované motoristické prílohy a od roku 2013 vedie aj web auto.pravda.sk. Od roku 2015 bol jedným z pätnástich členov novinárskej jury Auto roka na Slovensku.

thumbnail_MajoBona profil

Marián Bóna

redaktor Auto magazín

Tematike automobilov sa venuje už od svojich študentských čias, kedy popri štúdiu na Strojníckej fakulte STU v Bratislave začal pracovať ako externý redaktor v časopise Auto Aktuál. Na starosti mal rubriku Technika: Čo je to.

Jeho záujem o nové technológie pretrváva dodnes, v rámci svojej práce mal možnosť siahnuť na takmer všetky najnovšie modely vrátane tých elektrických, či dokonca aj vodíkových.

Peter Pecze

Peter Pecze

marketing & PR manager SLOVAKIA RING

Automobilizmom sa profesne začal zaoberať ešte počas štúdia, kedy v roku 2002 pracoval ako stážista v spoločnosti Škoda Auto Slovensko. V rokoch 2005 – 2011 sa dostal naplno do kolotoča automobilov ako marketingový špecialista, neskôr ako produktový manažér pre značky Chrysler, Jeep a Dodge, pod oficiálnym importérom Daimler Chrysler Automotive Slovakia, neskôr známej ako Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. Od roku 2013 pôsobí v SLOVAKIA RINGU ako marketingový riaditeľ.

Spoluzakladateľ oficiálneho klubu – Jeep Club Slovakia, kde aktuálne pôsobí ako predseda. 

 

Pavol-Galko

Pavol Galko

founder a CEO spoločnosti AutoOlymp

Jeho špecializácia je od založenia firmy v roku 2004 on-line obchod a marketing v automobilovom sektore. V rokoch 2007-2009 transformoval AutoOlymp do jedného z prvých slovenských technologických start-upov so zahraničným venture kapitálom. Mediálnemu automotive prostrediu s dôrazom na sociálne siete sa venuje od roku 2012 a od roku 2019 je aj členom Slovenského syndikátu novinárov. Facebook stránka AutoOlymp je v súčasnosti so 63.000+ fanúšikmi najväčším portálom so zameraním na automotive prostredie na Slovensku. Mesačne svojimi postami osloví cca 700.000 ľudí.

Filip Garaj

redaktor Motoring

Motorizmus ho zaujíma od detstva. Začínal spravodajstvom z domáceho motoristického športu v regionálnych novinách. Podieľal sa na organizácii majstrovstiev Slovenska v automobilových a motocyklových súťažiach. O nových autách písal do časopisu Autožurnál i denníka SME. Aktuálne pôsobí ako redaktor relácie Motoring na TA3.
Dodo Dubravsky

Dodo Dúbravský

redaktor Motoring

K motoristickej novinárčine sa dostal v roku 2003 a za vyše 20 rokov prešiel viacerými médiami. 
Začínal v rádiu City Radio B1,
následne písal do denníka Šport, kde má dodnes každý piatok stranu venovanú motorizmu. 
V rokoch 2007 až 2009 pracoval v Slovenskom, rozhlase v redakcii „Zákruta“.
Od roku 2013 je aktívnou súčasťou redakcie Motoring, ktorá sa vysiela v TA3. 
Martin Domcek

Martin Domček

redaktor auto.pravda.sk

Ako motoristický novinár sa autám venuje už  vyše 20 rokov. Najprv v redakcii denníku Národná obroda, potom  14 rokov v týždenníku Plus 7 dní a aktuálne štvrtý rok v redakcii Pravdy. Popri testovaní áut sa zameriava hlavne na globálne ekonomické trendy v oblasti automobilizmu. K jeho profesijným záujmom patria aj nové technológie, počítače a elektronika.

Ivan Matúška

externý redaktor Automagazín

Vyštudoval dizajn na Fakulte architektúry a dizajnu STU. Diplomovú prácu absolvoval v dizajnovom štúdiu Škoda Auto Mladá Boleslav. Od roku 2004 publikuje v časopisoch Automagazín a Atrium ako externý redaktor. Na stránky časopisu Automagazín priniesol profilové rozhovory s dizajnérmi väčšiny automobilových značiek. Píše nielen o automobilových konceptoch, ale aj nábytkovom dizajne, či architektúre. Dve desaťročia sa profesionálne zaoberá interiérovým dizajnom.

Jozef Murárik

zakladateľ portálu Autogrip.sk

Začínal s automobilovými témami už v minulom storočí, kedy prvýkrát skúšal fotografovať ešte na klasický kinofilm. Jeho reálne písané automobilové začiatky siahajú do roku 2010 a v roku 2013 založil portál Autogrip.sk. Niektorými je považovaný za priekopníka menších automobilových magazínov mimo veľkých vydavateľských domov. Okrem toho prispieva do viacerých ďalších médií a venuje sa nielen novým autám, ale aj tým historickým. Jeho texty a fotografie sa objavili neraz v najznámejších auto-moto magazínoch na Slovensku. To je v ostrom kontraste so štúdiom Obchodu a marketingu na Ekonomickej univerzite, ale sny treba plniť.